Susține 20 de copii / tineri pentru acces la educatie

Dana Buturuga Asociația O Viață Altfel

3.6583333333333% Complete
Donații

Misiunea Asociației O Viață Altfel este să investim în educația persoanelor cu nevoi speciale, dar și a celor din jurul acestora cu scopul de a îmbunătăți calitatea vieții , prin creearea de programe educaționale și furnizarea resurselor necesare societății în care trăim.

Credem că prin educație continuă poți îmbunătății calitatea vieții tale și a comunității în care trăiești, poți crea oportunități pentru tine și cei din jurul tău , poți deveni cea mai bună versiune a ta și să contribui direct la dezvoltarea comunității din care faci parte.

Credem că educația continuă trebuie să devină un mod de viață pentru a dezvolta aptitudini și competențe complete necesare timpurilor noastre și astfel susținem prin proiectele noastre tot ce înseamnă educație formal, non-formală ,informal , indiferent de vârstă.

Credem în impactul asupra societății a sectorului creativ și cultural și ne dorim ca prin proiectele noastre să consolidăm anteprenoriatul cultural, dezvoltarea publicului și colaborarea între artiști cu scopul de a transfera cunoștințele și experiențele între aceștia , dar și producția în comun a evenimentelor artistice.

Proiectul Artisty : FII CINE VREI SĂ FII are ca scop comun creșterea și dezvoltarea comunității creative și muzicale prin accesul la educație continuă de înaltă calitate și ne-am propus să ne implicăm în procesul de descoperire a talentului muzical, transformând un proces de multe ori greoi într-o sesiune de evaluare cu oameni profesioniști care știu să observe rapid punctul în care se află un artist, îndrumându-l către următorul nivel al parcursului său artistic.

Prin parteneriatul cu Horia Brenciu și cu Academia de Arte Horia Brenciu, București aducem mai aproape șansa unui copil sau tânăr talentat din regiunea de Nord-Est să-și scrie mai ușor destinul muzical făcând primii pași cu costuri reduse și cu șanse reale de promovare pe termen lung prin intermediul proiectului și al Asociației.

Ca să aducem și mai multă valoare ne-am hotărât să ne implicăm în promovarea lor online oferindu-le suport timp de 1 an de zile, precum și realizarea unui clip video și a unei ședințe foto profesionale . De promovare pe termen lung vor beneficia și cei care se hotărăsc să vină alături de noi în acest demers, ca parteneri sau sponsori.

Obiectivul nostru este să susținem 20 de copii sau tineri pasionați de muzică, dar care NU au posibilități materiale, unii dintre ei cu dizabilități și care prin participarea în proiect vor avea parte de experiențe educative, creative, distractive, relaxante de înaltă calitate în Suceava, alături de Horia Brenciu și Academia de arte Horia Brenciu din București.

Vă invităm, cu drag, să fiți alături de noi în proiectul Artisty: Fii cine vrei să fii, susținând aceast eveniment.

Timp de 5 zile în perioada 11 – 15 IUNIE 2022 , zilnic între 09:00-18:00, la Suceava ne-am propus ca alături de cel mai iubit antrenor din România, Horia Brenciu, profesorii experimentați de la Academia de Arte Horia Brenciu și echipa Asociației O Viață Altfel , copiii / tinerii să aibă avea parte de evaluare a aptitudinilor vocale și instrumentale individuală, activități individuale în cadrul cursurilor de canto, pian, vioară, activități de grup, cursuri de: Teorie muzicală , Pictură, Actorie, Dezvoltare personală, Do It Youself, dar și alte activități distractive și relaxante împreună cu echipa de proiect.

Proiectul este dedicat celor care vor să știe dacă merită să înceapă o carieră în domeniul muzical, indiferent de vârstă, dar și părinților care își susțin copiii/tinerii talentați și vor să știe care este pasul urmator în cariera lor muzicală și dacă pot să facă din asta mai mult decât un hobby .

Dacă doriți să vă alăturați în sprijinirea copiilor / tinerilor talentați, dar cu posibilități materiale reduse puteți dona ORICE sumă facilitând astfel, accesul la educație muzicală de înaltă calitate pentru ei și automat înscrierea în proiectul Artisty: Fii cine vrei să fii, contribuind și la promovarea lor , dar și a comunității în care trăiesc.

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

Asociația pentru promovarea și dezvoltarea comunității O Viață Altfel susține persoanele cu nevoi speciale, educația continuă și antreprenoriatul, în vederea dezvoltării comunitare.

Susținem 20 de copii / tineri talentați la muzică, dar care NU au posibilități materiale, unii dintre ei cu dizabilități și care prin participarea în proiect vor avea acces la educație de calitate în Suceava.

Nu ești neapărat un sportiv pasionat, ziua ta de naștere a trecut, nu ai o provoare personală pe care să o folosești pentru a promova o cauză, dar vrei să ajuți organizând propria ta campanie de fundraising pe o perioadă determinată pentru cauza în care crezi. Poti face asta pe Galantom prin intermediul campaniei 30 Day Fundraising Challenge. Provocarea ta va fi să implementezi o cam

26 May 2022

30 RON
Toată lumea zice ca voi faceti Altceva! Toata lumea zice ca voi sunteți ALTFEL!
22 May 2022
20 May 2022

Anca Iuliana Regus

Succes!

Sa va fie de folos

650 RON
Pentru educație, pentru artă!
18 May 2022

300 RON
Cât de important este să te ajute cineva la început de drum. 🤗 Să fie JOY!
18 May 2022

150 RON
17 May 2022

Adrian Craciun

250 RON
14 Oct 2021

100 RON
JOY!
04 Oct 2021

50 RON
04 Oct 2021

100 RON
Asteptam intitiative similare si in domeniul stiintelor. In vremurile pe care le traim cred ca avem mult mai multa nevoie de oameni care sa performeze in stiinte. V-ati uitat ce note au copiii pe care vreti sa-i ajutati la scoala? Speram sa nu cante despre cipuri si 5G.
02 Oct 2021
Cu drag!!!